CNB News Releases
Chief Electoral Officer

List of candidates (unofficial), June 7 general election (99/05/21)

NB 733

May 21, 1999

FREDERICTON (CNB) -- Following is the unofficial list of candidates for the June 7, 1999, New Brunswick general election. Provincial ridings are listed in alphabetical order. For more information, contact the Office of the Chief Electoral Officer, Fredericton, 1-800-308-2922.

ALBERT No. 27

Liberal: (incumbent) Harry Doyle, MLA, 1185 Route 114, Lower Coverdale, N.B. E1J 1A5

PC Party: Wayne Steeves, businessman, 1029 Route 114, Lower Coverdale, N.B. E1J 1A1

COR: Dean Ryder, salesman, P.O. Box 23, Hopewell Cape, N.B. E0A 1Y0

NDP: Myrna Geldart, homemaker, R.R. 1, P.O. Box 1827, Salisbury, N.B. E0A 3E0



BATHURST No. 5

Liberal: (incumbent) Marcelle Mersereau, politician, 195 NOtre-Dame, Bathurst, N.B. E2A 3C8

PC Party: Robert Stairs, self-employed, 420 Rustbank Ct., Bathurst, N.B. E2A 2K3

NDP: Antoine Duguay, labourer/journeyman, 3562 Route 135, Trudel, N.B. E2A 1N6.



CAMPBELLTON No. 2

Liberal: (incumbent) Edmond Blanchard, lawyer, 4 Yorsdun Court, Campbellton, N.B. E3N 3N9

PC Party: Pierre Dubé, lawyer, 4 Macbeath Court, Tide Head, N.B. E3N 4P6

NDP: Johannes Parent, student, 9 O'Leary St. Apt. 3, Campbellton, N.B. E3N 2X1



CARAQUET No. 7

Liberal: (incumbent) Bernard Theriault, historian, 111 St-Pierre Blvd. West, Caraquet, N.B. E1W

PC Party: Gaston Moore, businessman, 8169 Saint-Paul, Bas-Caraquet, N.B. E1W 6C4

NDP: Denis Doiron, consultant, 687 Route 320, Anse-Bleu, N.B. E8N 2C5



CARLETON No. 50

Liberal: David Harvey, businessman, 120 Greenfield Rd., Florenceville, N.B. E7L 3C2

PC Party: (incumbent) Dale Graham, MLA, 95 Gregg Settlement Rd., Centreville, N.B. E7K 3H5

NDP: Marilyn Young, RNA, 1123 Grand Lake Dr., Whites Cove, N.B. E0E 1S0



CENTRE-PENINSULE No. 9

Liberal: (incumbent) Denis Landry, MLA, 72 Route 325, Trudel, N.B. E8R 1N8

PC Party: Louis-Phillippe McGraw, lawyer, Saint-Isidore, N.B.

NDP: Roger Duguay, Cure, 2019 Route 350, Maltempec, N.B. E8P 1N3



CHARLOTTE No. 38

Liberal: (incumbent) Sheldon Lee, MLA, 1107 Route 770, St. George, N.B. E0G 2Y0

PC Party: Sharon E. Tucker, registered nurse, 149 Main St., St. George, N.B. E0G 2Y0

NDP: Eugene A. Dugas, student, 587 Main St., Beaver Harbour, N.B. E5H 1N4



DALHOUSIE-RESTIGOUCHE EAST No. 3

Liberal: (incumbent) Carolle de Ste Croix, rural planner, 47 rue Jalbert, Charlo, N.B. E8E 2L5

PC Party: Dennis Furlong, doctor, 435 Darlington Dr., Dalhousie, N.B., E8C 1M3

NDP: Joel Hickey, paper mill employee, 30 rue des oiseaux, Pointe-Verte, N.B. E8J 2V6

Natural Law: Francine Richard, jeweller, 233 Victoria St., Dalhousie, N.B. E8C 2T7



DIEPPE-MEMRAMCOOK No. 20

Liberal: (incumbent) Greg O'Donnell, MLA, 73 Breau Creek Rd., Memramcook, N.B. E0A 1L0 PC Party: Cy (Richard) LeBlanc, sales management, 353 College St., Dieppe, N.B. E1A 6T6

NDP: Marc Lebel, development agent, 901 Melanson Rd., Dieppe, N.B. E1A 5P1



EDMUNDSTON No. 54

Liberal: Roland Beaulieu, public servant, 68 Parc P'tiso, Edmundston, N.B. E3V 3X7

PC Party: Madeleine (Mado) Dubé, social worker, 279 rue Olivier Boucher, Edmondston, N.B. E3V 4L9

NDP: Michel Gagné, president of arbitration board, Canada Employment Centre, 105 39th Ave., Edmundston, N.B. E3V 2X1



FREDERICTON-FORT-NASHWAAK No. 44

Liberal: (incumbent) Greg Byrne, MLA, 30 Granada Ave., Fredericton, N.B. E3A 5T5

PC Party: Eric MacKenzie, retired teacher, 40 Ascot Court, Fredericton, N.B. E3B 6C4

COR: David A. Bowen, electrician, 240 Wetmore, Unit 7, Fredericton, N.B. E3B 6K3

Natural Law: Andie Haché, retired teacher, 1527 Lincoln Rd., Fredericton, N.B. E3B 8J5

NDP: Pat Kennedy, teacher, 2146 Route 102 Highway, Lincoln, N.B. E3B 8M9



FREDERICTON NORTH No. 43

Liberal: Brad Woodside, businessman, 115 Main St., Fredericton, N.B. E3A 1C6

PC Party: Peter Forbes, lawyer, 831 Barker St., Fredericton, N.B. E3A E3A 3K2

COR: Ron Bubar, retired, 11 Ambassador Dr., Douglas, N.B. E3A 7X9

Natural Law: William Parker, 845 Charlotte St., Fredericton, N.B. E3B 1M7

NDP: Todd Tingley, 166 Biggs St., Fredericton, N.B.E3B 6J6



FREDERICTON SOUTH No. 45

Liberal: Lorraine Silliphant, executive director, 46 Kingswood Dr., Fredericton, N.B. E3B 6Z8

PC Party: (incumbent) Brad Green, public servant, 107 Moores Dr., Fredericton, N.B. E3B 6Y8

Natural Law: Michael McKay, student, 209 Regent St., Fredericton, N.B. E3B 3W8

NDP: Myrna Gunter, retired health administrator, 693 Golf Club Rd., Fredericton, N.B. E3B 7S5



FUNDY ISLES No. 39

Liberal: (incumbent) Eric Allaby, consultant, 1850 Route 776, Grand Manan, N.B. E0G 3B0

PC Party: Ed Brine, retired, 40 Hutchins Rd., Welshpool, Campobello, E0G 3H0

NDP: Bill Barteau, seasonal labourer, 5 Fountain Rd., Deer Island, N.B. E0G 1R0



GRAND FALLS No. 52

Liberal: Marcel Deschènes, adjuster, 50 Nowlan St., Grand Falls, N.B. E3Z 2K2

PC Party: Jean-Guy Laforest, bus driver, 6 Desjardin Rd., Saint-André, N.B. E3Y 3A2

NDP: Jean-Paul Gallant, human service counsellor, 30 Rivercrest Dr., Riverview, N.B. E1B 4Y3



GRAND LAKE No. 42

Liberal: (incumbent) Doug Tyler, MLA, 104 Bridge St., Chipman, N.B. E0E 1C0

PC Party: Dave Jordan, salesman, Albright's Corner, N.B.

COR: Murray Barton, farmer, 7765 Route 10, R.R. 5, Chipman, N.B. E0E 1C0

NDP: Phyllis MacLean, nursing assistant, Cumberland Bay, Queens County, N.B E0E 1H0



GRAND-BAY-WESTFIELD No. 37

Liberal: Grace Losier, mayor, 12 Evergreen Dr., Grand Bay-Westfield, N.B. E0G 1W0

PC Party: (incumbent) Milt Sherwood, unemployed, 117 Nerepis Rd., Grand Bay-Westfield, N.B. E0G 3J0

COR: Colby Fraser, electrician, 23 Ingleside Court, Grand Bay-Westfield, N.B. E0G 1W0

NDP: Percy Wayne Ward, nursing orderly, 319 Clifton St., Saint John, N.B. E2M 2J5



HAMPTON-BELLEISLE No. 29

Liberal: (incumbent) Georgie Day, nurse, 14 Everett St., Hampton, N.B. E0G 1Z0

PC Party: Bev Harrison, retired, 52 Centennial Rd., Hampton, N.B. E0G 1Z0

NDP: Jocelyn Comeau, homemaker, R.R. 1, Perry Point, Hampton, N.B. E0G 1Z0



KENNEBECASIS No. 30

Liberal: (incumbent) Peter LeBlanc, consultant, 143 Meenans Cove Rd., Quispamsis, N.B. E2G 1Z1

PC Party: Brenda Fowlie, homemaker, 35 Maple Grove Court, Quispamsis, N.B. E2E 3S2

COR: Greg Boyle, retired, 187 French Village Rd. Wells, Quispamsis, N.B. E2S 2W2

NDP: Albert Charles Comeau, retired, 5 Gwen Ave., Quispamsis, N.B. E2G 1S1



KENT No. 16

Liberal: (incumbent) Shawn Graham, self-employed, 122 Vacation St., Methodist Point, N.B. E0A 2L0

PC Party: Valmont Daigle, self-employed, 170 Saint-Charles Rd., Rexton, N.B. E0A 2L0

NDP: Charles Richard, logger, 9417 Route 126, Rogersville, N.B. E0A 2T0

Independent: J.R. (Jonathan) Beers, retired, 8 Centennial Ave. West, Rexton, N.B. E0A 2L0



KENT SOUTH No. 17

Liberal: (incumbent) Camille Theriault, premier, 79 du Couvent, P.O. Box 38, Bouctouche, N.B. E0A 1G0

PC Party: Jean-Noel Allain, truck driver/sports director, P.O. Box 654, 1377 Route 515, Bouctouche, N.B. E0A 1G0.

NDP: Collette Doucet, self-employed, Site 14, P.O. Box 7, Grande-Digue, N.B. E0A 1S0



KINGS EAST No. 28

Liberal: (incumbent) Leroy Armstrong, businessman, P.O. Box 59, Route 121, Apohaqui, N.B. E0G 1A0

PC Party: Doug Cosman, businessman, 9 Foster Ave., P.O. Box 25, Apohaqui, N.B. E0G 1A0

COR: Eldon MacKay, carpenter foreman, 84 Nelson St., Sussex, N.B. E4E 1V7

NDP: Jessica Coleman, customer service, 167 Creek Rd., Waterford, N.B. E4E 4L7



LAMÉQUE-SHIPPAGAN-MISCOU No. 8

Liberal: (incumbent) Jean-Camille Degrace, retired teacher, 138 15th St., Shippagan, N.B. E8S 1E6

PC Party: Paul Robichaud, political organizer, 7 Allée Cote Bleu, Pointe Brulé, N.B. E8S 2T5

NDP: Calixte Chiasson, accountant, 193 rue du Pecher Nord, Lamèque, N.B. E8T 1K8



MACTAQUAC No. 48

Liberal: (incumbent) David Olmstead, politician, 1097 Tripp Settlement Rd., Burtts Corner, N.B. E6L 1X7

PC Party: Kirk MacDonald, self-employed mill owner, 26 Bridge St., Stanley, N.B. E6B 1B2

COR: Wilmot Ross, 4515 Route 8 Highway, McGivney, N.B. E6C 1P8

NDP: Sandra Burtt, family counsellor, 51 Charlotte St., Fredericton, N.B. E3B 1L1



MADAWASKA-LA-VALÉE No. 53

Liberal: Hugette Plourde, nurse, 6 Martin Rd., Sainte-Anne-de-Madawaska, N.B. E7E 1G5

PC Party: (incumbent) Percy Mockler, businessman, 82 Sainte-Marie St., Saint Léonard, N.B. E7E 2A5

NDP: Jean Charles Lombard, ticket agent,1418 Champlain St., Dieppe, N.B E1A 2C8



MADAWASKA-LES-LACS No. 55

Liberal: Georges Corriveau, engineer, 21 Thomas St., Quartier Saint-Jacques, Edmundston, N.B. E7B 1P1

PC Party: (incumbent) Jeannot Volpé, farmer, 1157 Saint-Michel Rd., Saint-Jacques, N.B. E7B 2H4

NDP: Marie-Pierre Valey-Nadeau, theatre student, 62 Henry St., Moncton, N.B. E1C 5B7



MIRAMICHI BAY No. 11

Liberal: (incumbent) Danny Gay, teacher, 653 Principale St., Néguac, N.B. E9G 1S1

PC Party: Réjean Savoie, entrepreneur, 1161 Route 450, Saint-Wilfred, N.B. E9G 2S6

NDP: Donald Doucet, self-employed, 8 Drysdale Settlement Rd., Lagacéville, N.B. E9D 2N6



MIRAMICHI-BAY-DU-VIN No. 12

Liberal: James Doyle, co-ordinator of university programs, 116 Victoria Ave., Miramichi, N.B. E1N 1X8

PC Party: Michael "Tanker" Malley, school bus driver, 21 Brad St., Miramichi, N.B. E1N 2B8

NDP: John Gagnon, miner, 825 Couture St., Bathurst, N.B. E2A 2E8



MIRAMICHI CENTRE No. 13

Liberal: (incumbent) John McKay, speaker of Legislative Assembly, 262 Beaumont Ave., Miramichi, N.B. E1V 1E2

PC Party: Kim Jardine, business owner, 31 Brook St., Miramichi, N.B. E1V 5Z3

NDP: Terry Mullin, clerk typist, 11479 Route 439, Chaplin Island, Miramichi, N.B. E1V 4W1



MONCTON CRESCENT No. 24

Liberal: (incumbent) Ken MacLeod, MLA, 1633 Mountain Rd., Moncton, N.B. E1G 1A5

PC Party: John Betts, teacher, 64 Oakmore Cres., Moncton, N.B.

COR: Albert H. Wood, retired, 11 Heron Dr., Moncton, N.B.

NDP: Carl Fowler, conductor, 90 Meadowdale Dr., Moncton, N.B. E1G 1E2



MONCTON EAST No. 21

Liberal: Kevin Fram, political worker, 48 McLaughlin Dr., Moncton, N.B.

PC Party: Bernard Lord, lawyer, 338 Vanier St., Dieppe, N.B.

Natural Law: Laurent Maltais, teacher, 297 McLaughlin Dr., Moncton, N.B. E1A 4R2

NDP: Mark Robar, community worker, 85 Beechwood Ave., Moncton, N.B., E1A 5P1



MONCTON NORTH No. 23

Liberal: (incumbent) Gene J. Devereux, lawyer, 10 McArthur Ave., Moncton, N.B. E1C 3L7

PC Party: René (Pepsi) Landry, retired, 223 Edgett Ave., Moncton, N.B. E1C 7B6

COR: John Gallant, retired, 261 Church St., Moncton, N.B. E1C 5A7

NDP: Nancy Hartling, social worker, 198 Old Coach Rd., Riverview, N.B. E1B 1P2



MONCTON SOUTH NO. 22

Liberal: (incumbent) Jim Lockyer, lawyer, 41 Kipling St., Moncton, N.B. E1E 4J7

PC Party: Joan MacAlpine, deputy mayor, 211 Bond Dr., Moncton, N.B. E1E 1A1

NDP: Teresa Sullivan, resident support worker, 91 West St., Moncton, N.B. E1E 3N8



NEW MARYLAND No. 46

Liberal: (incumbent) Joan Kingston, nurse, 108 McIntosh Dr., New Maryland, N.B. E3C 1B7

PC Party: Keith Ashfield, businessman, 2527 Route 102, Lincoln, N.B. E3B 7E6

COR: George Rennick, retired farmer, 6866 Route 101, Wirral, N.B. E0G 3M0

NDP: Carol E. Moore, physiotherapist, 291 Main St., Blacks Harbour, N.B. E5H 1B3



NEPISIQUIT NO. 6

Liberal: (incumbent) Alban Landry, MLA, P.O. Box 9010, Robertville, N.B. E8K 3Y7

PC Party: Joel E. Bernard, service delivery agent, 345 Haggerty St., North Tetagouche, N.B. E2A 4Y9

NDP: Gilles Halley, monitor, 180 Marie St., Beresford, N.B. E8K 1P8



NIGADOO-CHALEUR No. 4

Liberal: Roland Haché, teacher, 709 rue de la Mer, Petit-Rocher, N.B. E8J 1E4

PC Party: Hermel Vienneau, journalist, Lot 7063, Beresford, N.B. EK8 3X8

Natural Law: Gilles Godin, student, 4-3625 rue Principale, Tracadie-Sheila, N.B. E1X 1C9

NDP: Raoul Charest, labourer, 209 Francine St., Beresford, N.B. E8K 1N7



OROMOCTO-GAGETOWN No. 41

Liberal: Ron Lindala, retired, 9 Route 695, Jemseg, N.B. E0E 1S0

PC Party: Jody Carr, researcher, 61 Branch Rd., Geary, N.B. E2V 3Z8

COR: Paul Pye, retired, 42 Curry Ave., Burton, N.B. E2V 3K8

NDP: Terry John Hovey, mechanic, 77 New Rd., Geary, N.B. E2V 4A7



PETITCODIAC NO. 25

Liberal: Gary Armstrong, funeral director, 25 Maple St., Petitcodiac, N.B. E0A 2H0

PC Party: Wally Stiles, controller, 500 Route 905, R.R. 3, Petitcodiac, N.B. E0A 2H0

COR: Donald Alward, retired, 65 Church St., Petitcodiac, N.B. E0A 2H0

NDP: Blair McInnis, welder, 74 Lorette Rd., Dieppe, N.B. E1A 2E9



RESTIGOUCHE-WEST No. 1

Liberal: (incumbent) Jean-Paul Savoie, MLA, 44 Saint-Francois St., Kedgwick, N.B. E8B 1L4

PC Party: Benoit (Ben) Cyr, businessman, 20 Evangeline St., Saint-Quentin, N.B. E8A 1M7

NDP: Rose Duguay, writer, 3562 Route 135, Trudel, N.B. E8R 1N6



RIVERVIEW No. 26

Liberal: (incumbent) Al Kavanaugh, MLA, 31 Grindstone Dr., Riverview, N.B. E1B 4A1

PC Party: Pat Crossman, retired, 90 Trites Rd., Unit 12, Riverview, N.B. E1B 2V7

COR: Shane Harvey, carpenter, 69 March Ave., Moncton, N.B.

NDP: Brad Smith, student/youth worker, 47 Glengarry Lane, Riverview, N.B. E1B 3B8

Independent: Jamie Borden, student, 305 McAllister Rd., Riverview, N.B. E1B 1P9



ROGERSVILLE-KOUCHIBOUGUAC No. 15

Liberal: Maurice Richard, lawyer, 9379 Main St., Richibucto, N.B. E0A 2M0

PC Party: Rose-May Poirier, sales manager, 10 Saint-Joseph St., Saint-Louis-deKent, N.B. E0A 2Z0

NDP: Maria Daigle, secretary, Site 11, Box 4, Frigault, Saint-Louis-de-Kent, N.B. E0A 2Z0



SAINT JOHN CHAMPLAIN No. 33

Liberal: (incumbent) Roly MacIntyre, retired, 80 Robar St., Saint John, N.B. E2J 3J4

PC Party: Carol Keddy, retired, 362 Anthony Cove, Saint John, E2P 1K9

COR: Delores Cook, business manager, 232 Pauline St., Saint John, N.B. E2L 3K9

Natural Law: Jeanne Geldart, teacher, 75 Coburg St., Saint John, N.B. E2L 3J8

NDP: Dr. Paula Tippett, physician, 4273 Loch Lomond Rd., Saint John, N.B. E2N 1C7



SAINT-JOHN FUNDY No. 31

Liberal: (incumbent) Stuart Jamieson, carpenter, 1191 Route 825, Gardner Creek, N.B. E2S 2A8

PC Party: Rodney Weston, trucking contractor, 286 Main St., St. Martins, N.B. E0G 2Z0

COR: David Lyttle, cosmetologist, 60 Upper Quaco Rd., Baxters Corner, N.B. E2S 2F4

NDP: Robert E. Holmes-Lauder, retired, 22 Pitt St., Saint John, N.B. E2L 2V4



SAINT JOHN HARBOUR No. 34

Liberal: Mark McNulty, broadcaster, 183 Canterbury St., Saint John, N.B. E2L 2E3

PC Party: Tim Clarke, businessman, 63 Glengary Dr., Saint John, E2J 2Y4

Natural Law: Thomas Mitchell, electrician, 75 Coburg St., Saint John, N.B. E2L 3J8

NDP: (incumbent) Elizabeth Weir, MLA, 11 Pagan Place, Saint John, N.B. E2L 1T8



SAINT JOHN KINGS No. 32

Liberal: Zita Longobardi, public affairs manager, 14A Scribner Cres., Rothesay, N.B. E2E 2N2

PC Party: Margaret-Ann Blaney, businesswoman, 14 Eydie Dr., Fairvale, N.B. E2E 4Z2

NDP: Ken Wilcox, assistant house-keeping supervisor, 111 Roberts Lane, Gondola Point, N.B. E2E 1C8



SAINT JOHN LANCASTER No. 36

Liberal: (incumbent) Jane Barry, homemaker, 807 Anderson Dr., Saint John, N.B. E2M 4E2

PC Party: Norman McFarlane, consultant, 398 Elmore Cres., Saint John, N.B. E2M 3C1

COR: Jim Webb, retired, 63 Pine Ave., Saint John, N.B. E2M 6J7

Natural Law: Christopher B. Collrin, human resources trainer/consultant, 524 Lancaster Ave., Saint John, N.B. E2M 2L7

NDP: Bill Farren, labourer, 12 Rosemonde Ct., Saint John, N.B. E2M 5B3



SAINT JOHN PORTLAND No. 35

Liberal: (incumbent) Leo McAdam, optician, 16 Deveber Terrace, Saint John, N.B. E2K 2B4

PC Party: Trevor Holder, financial planner, 119 Candlewood Lane, Saint John, N.B. E2K 1Z5

Natural Law: Miville Couture, college director, 75 Coburg St., Saint John, N.B. E2L 3J8

NDP: Pam Coates, social activist, 12-33 Jack St., Saint John, N.B. E2K 4J1



SHÉDIAC-CAP-PELÉ No. 18

Liberal: (incumbent) Bernard Richard, lawyer, 43 Saint-André Rd., Cap-Pelé, N.B. E0A 1J0

PC Party: Odette Babineau, businesswoman, 90 Gould Beach Rd., Pointe-du-Chene, N.B. E0A 2J0

NDP: Anne-Marie Dupuis, accupuncture/massage therapist, 117 John St., Moncton, N.B. E1C 2H4



SOUTHWEST MIRAMICHI No. 14

Liberal: (incumbent) Reg MacDonald, politician, 7503 Route 117, Miramichi Bay, N.B. E1N 5L5

PC Party: Norman M. Betts, university professor, 483 Storeytown Rd., Storeytown, N.B. E9C 1V1

NDP: Terry Carter, union representative, 34 Lobben Ave., Miramichi, N.B. E1N 2W7



TANTRAMAR No. 19

Liberal: Kirk Meldrum, lawyer, 10 Squire St., Sackville, N.B. E4L 4K9

PC Party: (incumbent) Peter Mesheau, marketing, 28 West Ave., Sackville, N.B., E2L 4P1

NDP: Heather Patterson, office manager, 140 Etter Ridge Rd., Aulac, N.B. E4L 2V4

Independent: Frank Comeau, self-employed, 4344 Route 106, R.R. 1, Dorchester, N.B. E0A 1M0



TRACADIE-SHEILA NO. 10

Liberal: Serge Rousselle, professor, 4546 Beaurivage, Tracadie-Sheila, N.B. E1X 1C6

PC Party: (incumbent) Elvy Robichaud, teacher, 776 Rivière à la truite Rd., Rivière à la truite, N.B. E1X 2M8

NDP: Claudette Duguay, supervisor, 3761-1 rue Principale, Tracadie-Sheila, N.B. E1X 1E3



VICTORIA-TOBIQUE No. 51

Liberal: (incumbent) Dr. Larry Kennedy, medical doctor, 43 Hillcrest Dr., Perth-Andover, N.B. E7H 2G7

PC Party: Carman Cecile Pirie, communications, 9 Highview St., Perth-Andover, N.B. E7H 2G5

NDP: Amy Dunham, registered nursing assistant, 21 McLane Rd., Cumberland Bay, N.B. E0E 1H0

Independent: Carter Charles Edgar, carpenter, 1443 Route 385, Oxbow, N.B. E7G 3L5



WESTERN CHARLOTTE NO. 40

Liberal: Peter Heelis, businessman, R.R. 2, St. Stephen, N.B. E3L 2X9

PC Party: Tony Huntjens, retired teacher, 9 Brook St., St. Stephen, N.B. E3L 2V7

NDP: Andrew Graham, woodworker, 22 Water St., St. Andrews, N.B. E0G 2X0



WOODSTOCK NO. 49

Liberal: James Andow, self-employed, 110 White St., Woodstock, N.B. E7M 3A1

PC Party: David Alward, consultant, 10796 Route 2, Riceville, N.B. E7N 2Z2

NDP: Sheila Moore, clerk, R.R. 1, Mouth of Keswick, N.B. E0H 1N0



YORK No. 47

Liberal: (incumbent) John Flynn, businessman, 45 Oak St., McAdam, N.B. E6J 1N2

PC Party: Don Kinney, businessman, 948 Woodstock Rd., Fredericton, N.B. E3B 7R8

COR: Malcolm MacNeil, retired, 44 Amberwood Lane, Fredericton, N.B. E3C 1L7

NDP: Josh Johnson, student, 15 Eddington Rd., Hanwell, N.B. E3E 2C8

99/05/21